Vodimo vas na putovanje u egzotičnu i posebnu zemlju koju zovu biserom Indijskog oceana – Šri Lanku. Zemlja koja se nalazi južno od Indije bogata je predivnim plažama, nevjerojatnom prirodom, bogatom kulturom i, naravno, uzgojem čaja. Na putovanju ćemo boraviti u užurbanome i živome glavnom gradu, Colombu. Nakon toga, otputovat ćemo u središte Šri Lanke, u grad Kandy. On će nam biti polazišna točka za obilazak otoka. Na fakultativnim ćemo izletima istražiti prašume središnjeg dijela otoka, obići ćemo budističke hramove i lokalitete pod zaštitom UNESCO-a, brat ćemo i degustirati čaj te hraniti slonove. Drugi dio putovanja provest ćemo na plažama Hikkaduwe. Ondje ćemo uživati u morskim radostima ići na masaže na plažama uz zalazak sunca, surfati...
Tropske plaže, mala autentična sela, ribarska naselja, rezervati za slonove, zelene lagune, koraljni grebeni, vodopadi u tropskim šumama, planinski vrhovi, plantaže čaja, farme morskih kornjača, rudnici dragog kamenja, botanički vrtovi, tvornice čaja, hramovi, katoličke crkve iz perioda kolonijalne vladavine Nizozemaca i Portugalaca, tvrđave, povijesna mjesta i gradovi... sve vas to očekuje na ovom putovanju!
Šri Lanka je otok na kojemu ćete uživati i zemlja kojoj se nećete prestati diviti!
Okupljanje grupe u zračnoj luci u Zagrebu dva sata prije leta. Let za Colombo u 16:30 h s presjedanjem u Dohi. Dolazak u Dohu u 22:55 h i konekcija na let za Colombo.
Prijevoz
Prijevoz zrakoplovom u ekonomskoj klasi na relaciji Zagreb – Doha s uključenim pristojbama
Mjesto
Zagreb
Doha
Let za Colombo u 01:35 h. Dolazak u Colombo u 09:00 h i transfer do smještaja. Dobrodošli na bivši Cejlon, današnju Šri Lanku, otok okusa, zemlju čaja, dragog kamenja, nasmijanih ljudi i svile. Pred nama je prvi fakultativni izlet – Obilazak Colomba. Posjećujemo Colombo Fort, staro administrativno i poslovno središte grada. Obilazimo, između ostalog, Pettah, orijentalnu tržnicu, ulicu zlatara i četvrt Slave Island. Doznat ćemo i gdje žive bogatiji stanovnici grada te po kojem začinu njihova četvrt nosi ime. Provest ćemo se pored ostalih gradskih znamenitosti, a posjet ćemo zaokružiti šopingom u velikom gradskom trgovačkom centru. Povratak u smještaj.
Prijevoz
Prijevoz zrakoplovom u ekonomskoj klasi na relaciji Doha – Colombo s uključenim pristojbama
Napuštanje smještaja i prijevoz za Kandy. Vožnja do čuvenog grada u središnjem području Šri Lanke. Slobodno vrijeme do ulaska u sobe. Smještaj. Fakultativni izlet – obilazak najsvetijeg spomenika budizma na Šri Lanki – hrama Budinog zuba (Tooth Temple). Oslobađanje od stresa i skupljanje energije za nezaboravnu avanturu počinje!
Jutarnji polazak autobusom na fakultativni izlet za Dambullu, kompleks od pet hramova u špiljama, gdje ćemo imati priliku vidjeti i poznati Zlatni hram. Potom se upućujemo do Sigiriye (lavlje stijene), kamene tvrđave pod zaštitom UNESCO-a. Ovdje nas očekuje prelijepa priroda i kulturno naslijeđe iz antičkog perioda. Povratak u Kandy. Slobodno vrijeme.
Jutarnji odlazak na fakultativni izlet. Prva je stanica tvornica čaja. Ovdje ćemo naučiti nešto novo i vidjeti kako izgleda proizvodnja najpoznatijeg napitka na svijetu. Imat ćemo priliku degustirati čaj i vidjeti biljke koje se spremaju za daljnju industrijsku obradu. Nakon toga idemo u Pinnawalu, rezervat za slonove u kojem ćete uživati u druženju s ovim prepametnim životinjama. Posjetitelji ovog sela u većini slučajeva imaju priliku nahraniti ih i vidjeti kako se slonovi kupaju u obližnjoj rijeci. U povratku ćemo imati priliku obići „Spice Garden“ (možda ste se pitali kako izgleda drvo vanilije, cimeta, klinčića, kakaa, ananasa, kave...) i vidjeti plantaže čaja, čime završavamo ovaj izlet. Slobodno vrijeme po povratku u Kandy.
Ranojutarnji fakultativni izlet – uspon na Adamov vrh. Pješačenje i boravak na 2.500 metara nadmorske visine. Do vrha vodi 5500 stepenica, a planina je sveto mjesto budista, hinduista, muslimana i kršćana. Uživanje u nestvarnoj prirodi i pogledu koji se pruža s visine. Povratak u Kandy.
Napuštanje smještaja i polazak za Hikkaduwu, najpoznatije turističko mjesto na jugozapadnoj obali zemlje. Dolazak u Hikkaduwu. Smještaj, slobodno vrijeme za odmor i kupanje.
Ranojutarnji polazak na fakultativni izlet – vožnju katamaranima po zelenoj laguni. Divit ćete se prirodi ovog mjesta. Potom ćemo posjetiti čuveni budistički hram koji je dostupan samo s jezera. Zatim odlazimo u rudnik dragog kamena moonstonea, po kojem je Šri Lanka nadaleko poznata. Ovaj dragi kamen je moguće naći samo na ovom mjestu, tj. ovaj je rudnik jedini prirodni izvor moonestonea na cijelom svijetu. Kasnije odlazimo na farmu kornjača koja se nalazi u blizini Hikkaduwe. Susret s ovim lijepim stvorenjima svakako će vas uveseliti. U povratku ćemo imati prilike vidjeti ogroman spomenik koji su Japanci podigli na mjestu na kojem je tsunami prije par godina prevrnuo vlak u kojem se nalazilo preko 300 ljudi. Povratak u Hikkaduwu.
Dan rezerviran za fakultativni izlet – obilazak južne i jugozapadne obale. Prva stanica nam je grad Galle, koji krasi nizozemska arhitektura i pregršt malih umjetničkih galerija i mirnih kafića. Iz Gallea nastavljamo prema Mirissi, plaži koja slovi za najljepšu na Šri Lanki. Usput ćemo stati i upoznati se s tradicionalnim ribičima na visokim štapovima i okušati sreću u pecanju. Večernji povratak u Hikkaduwu.
Slobodan dan za kupanje i uživanje u Hikkaduwi. Po želji, možete se voziti katamaranom, otići na ronjenje i vidjeti koraljne grebene, surfati ili se jednostavno grijati na suncu uz tropske koktele i sviježe cijeđene sokove manga, papaje, ananasa, passion fruita, limete... Navečer posjećujemo lokalne restorane i uz svijeće i zvuk mora uživamo u večeri na plaži. Slobodno vrijeme.
Napuštamo smještaj u prijepodnevnim satima. Slobodno vrijeme do poslijepodnevnog polaska prema Colombu i zračnoj luci. Večernji dolazak u zračnu luku.
Prijevoz
Prijevoz od smještaja u Hikkaduwi do zračne luke u Colombu
Mjesto
Hikkaduwa
Colombo
Hrana
Doručak ×
1
Let za Zagreb u 04:25 h s presjedanjem u Dohi. Dolazak u Dohu u 06:40 h i konekcija na let za Zagreb u 08:30 h. Povratak u Zagreb u 13:20 h i kraj putovanja.
Prijevoz
Prijevoz zrakoplovom u ekonomskoj klasi na relaciji Colombo – Doha s uključenim pristojbama
Prijevoz zrakoplovom u ekonomskoj klasi na relaciji Doha – Zagreb s uključenim pristojbama
Prijevoz zrakoplovom u ekonomskoj klasi na relaciji Zagreb – Doha s uključenim pristojbama
Prijevoz zrakoplovom u ekonomskoj klasi na relaciji Doha – Colombo s uključenim pristojbama
Prijevoz od zračne luke do smještaja u Colombu
Prijevoz na relaciji Colombo – Kandy
Prijevoz na relaciji Kandy – Hikkaduwa
Prijevoz od smještaja u Hikkaduwi do zračne luke u Colombu
Prijevoz zrakoplovom u ekonomskoj klasi na relaciji Colombo – Doha s uključenim pristojbama
Prijevoz zrakoplovom u ekonomskoj klasi na relaciji Doha – Zagreb s uključenim pristojbama
Hrana
11 ×
Doručak
Ostalo
Organizacija putovanja i usluge predstavnika agencije na destinaciji na hrvatskom ili srpskom jeziku
Nije uključeno u cijenu
Fakultativni izleti i ulaznice za kulturno-povijesne spomenike
Viza za Šri Lanku – $36 +100 kn usluga agencije
PCR ili antigenski test
Fakultativni izleti
Napomena! Termini i cijene fakultativnih izleta su informativni i promjenjivi i ovise o slobodnim terminima po lokalitetima, broju prijavljenih putnika i objektivnim okolnostima.
Obilazak Colomba
Cijena:
15,00 USD
Posjećujemo Colombo Fort, staro administrativno i poslovno središte grada, u kojemu se nalaze vodeće banke. Na turi ćemo obići Pettah, orijentalnu tržnicu, ulicu zlatara, četvrt Slave Island te hinduistički hram Sri Murugan, gradski vijećnicu i park Viharamahadevi. Posjećujemo i zelenu četvrt Colombo 07, poznatu i pod nazivom Vrtovi cimeta (Cinnamon gardens). Ovdje stanuju bogati stanovnici Colomba. Provest ćemo se pokraj Trga nezavisnosti te međunarodne konferencijske dvorane BMICH. Izlet ćemo zaokružiti posjetom trgovačkom centru ODEL, raju za sve šopingljupce.
Hram Budinog zuba
Cijena:
15,00 EUR
Obilazak najsvetijeg spomenika budizma na Šri Lanki – hrama Budinog zuba (Tooth Temple). Veliki kompleks sastoji se od 4 hrama posvećena božanstvima koja čuvaju grad. Kompleks se nalazi u centru Kandyja, na prelijepom umjetnom jezeru.
Obilazak Sigiriye i Dambulle
Cijena:
85,00 EUR
Cjelodnevni izlet – posjećujemo kompleks hramova u špiljama u Dambulli koje se nalaze na UNESCO-voj listi Svjetske baštine. Ovo su najveći i najbolje očuvani hramovi u špiljama na području Šri Lanke. Stijene se uzdižu u visinu od 160 metara, a u sebi čuvaju 5 pećina koje su oslikane i čuvaju mnogobrojne statue kako Bude, tako i kraljeva Šri Lanke i hindu bogova. Hramovi u špiljama potječu iz 1. stoljeća prije Krista. U podnožju stepenica koje vode do pećina, nalazi se Zlatni hram, velika šarena, pomalo kičasta građevina s ogromnim zlatnim sjedećim Budom od čak 30 metara. Hram je, zapravo, budistički muzej u kojem se nalaze postavke procesije čitavog Budinog života i dosta statua pripada nacijama okolnih budističkih zemalja. Sama Dambulla datira još iz 1. stoljeća prije Krista kada je kralj Vataga, bježeći od Tamila, našao utočište u ovim špiljama i ostao u njima 14 godina. Kada je povratio prijestolje, u znak zahvalnosti počeo je ovdje graditi hramove koje su nakon njegove smrti nastavili širiti kendijski kraljevi. Nalaze se na visini od 160 metara i do samog vrha ima nešto manje od 1000 stepenica. Na stepenicama srećemo male slatke prodavačice lotosa i ljiljana, čitače dlanova, neumorne prodavače magneta, ponekog čergara s kobrama i pitonima i zaljubljene parove.
Samo 15 kilometara od Dambulle, na stijeni od 200 metara, okružena nepreglednim šumama i crvenom glinom, leži Sigiriya, Kasapina utvrda i nekadašnja prijestolnica šrilankanskog carstva. Sigiriya je stijena čiji doslovni prijevod znači "lavlja stijena", a predstavlja veliki kompleks koji se nalazi na popisu Svjetske baštine još od 1982. godine. Sigiriya je kamena tvrđava iz 5. stoljeća s ostacima starih spremnika za vodu, prelijepim vrtovima i iznimnim umjetničkim bogatstvom. Nalazi se u središtu otoka, na velikoj nadmorskoj visini u odnosu na svoje okruženje, te je vidljiva iz gotovo svih okolnih mjesta udaljenih i po više kilometara. Lavlja usta i prelijepi vrtovi su najposjećenije atrakcije na ovom lokalitetu.
Cijeli kompleks datira iz 5. stoljeća, ali se vjeruje da je stijena pružala utočiste redovnicima još od 3. stoljeća prije Krista. Kasapi, jedan od dvojice sinova kralja Dhatusena, koji je svog oca zarobio, a brata protjerao u Indiju i odlučio sebi sagraditi utvrdu na vrhu stijene. Kažu da se cijeli kompleks gradio samo 7 godina. Nakon što je pretrpio poraz u sukobu sa svojim bratom, Kasapi je 491. godine izgubio svoje kraljevstvo i zemlja je vraćena redovnicima. Obilazimo cijeli kompleks s lokalnim vodičem i penjemo se do samog vrha stijene.
Cijena izleta uključuje:
prijevoz, ulaznice, vodič na engleskom jeziku i predstavnik agencije
Obilazak tvornice čaja, spice gardena i Pinnawale
Cijena:
55,00 EUR
Cjelodnevni izlet – prvo ćemo se u tvornici čaja upoznati s procesom proizvodnje crnog i zelenog čaja, konzumirati Cejlonski crni čaj i vidjeti kako zapravo izgledaju plantaže čaja. Nakon toga uputit ćemo se u vrt začina gdje ćete imati priliku vidjeti kako zapravo rastu najrazličitiji začini – vanilija, muškatni oraščić, bijela sandalovina itd. Imat ćete priliku i čuti za što se sve mogu koristiti pored prehrane, a moći ćete i kupiti neke od proizvoda ili opustiti se uz masažu. Poslije vrta posjetit ćemo azil za slonove – Pinnawala, gdje skrbe o napuštenim i odbačenim slonovima. Vidjet ćete kako zapravo žive slonovi u ovom azilu, moći ćete ih hraniti, maziti, kupati i tu ćemo provesti veći dio dana – prvi dio u samom azilu, a drugi dio na rijeci gdje se tradicionalno svaki dan 3 puta dnevno dovode krda slonova na kupanje.
Izlet uključuje:
prijevoz i ulaznice
vodič na engleskom jeziku i predstavnik agencije
Uspon na Adamov vrh
Cijena:
30,00 EUR
Cjelodnevni izlet – penjanje na Adamov vrh, petu najvišu točku Šri Lanke s visinom od čak 2240 metara nadmorske visine. Krećemo u ranim jutarnjim satima i vozimo se do podnožja planine odakle ćemo započeti uspon. Do vrha vodi oko 5500 stepenica, a planina je sveto mjesto hindusa, budista, muslimana i kršćana. Za penjanje i silazak je potrebno oko 7 sati ukupno, a vožnja od Kandiya do podnožja traje oko 3 sata u jednom pravcu. Bitna je napomena da kolovoz nije sezona kada je uobičajeno penjanje na vrh i da su stajališta s hranom i čajem na putu ka vrhu zatvorena u ovo doba godine.
Cijena izleta uključuje:
prijevoz
vodič na engleskom jeziku i predstavnik agencije
ulaznice za navedene lokalitete
Obilazak lagune, farme kornjača i rudnika moonstone kamena
Cijena:
40,00 EUR
Poludnevni izlet – krećemo u ranim jutarnjim satima i ukrcavamo se u katamarane. Vozimo se po zelenoj laguni i obilazimo neke od mnogobrojnih otoka. Upoznajemo se s načinom uzgoja i korištenja cimeta, palmi, uživamo u fish spa tretmanu, mazimo bebu aligatora i uživamo u prirodi. Nakon toga posjećujemo farmu kornjača, a potom i rudnik mjesečevog (moonstone) kamena. Ovaj poludragi kamen jedino se može pronaći na Šri Lanki.
U cijenu izleta uključeno je:
prijevoz
vožnja katamaranom
ulaznica na farmu kornjača
vodič na engleskom jeziku i predstavnik agencije
Obilazak Galle i Mirissa (Weligama)
Cijena:
30,00 EUR
Cjelodnevni izlet – prvo posjećujemo grad Galle, odnosno Gol, gdje ćemo obići stari dio grada koji će vam pokazati koliko se ovaj grad razlikuje od drugih gradova Šri Lanke upravo zbog utjecaja Nizozemaca koji su ovdje bili dugi niz godina. Obilazimo art galerije, svjetionik i uživamo u "maloj Nizozemskoj". Nakon toga nastavljamo naš put ka plaži Mirissa gdje ćemo provesti ostatak dana. Usput ćemo u Weligami vidjeti čuvene pecaroše koji love ribu na tradicionalan način sjedeći na dugim štapovima.
U cijenu uključeno je:
prijevoz
ulaznice za navedene lokalitete
vodič na engleskom jeziku i predstavnik agencije
Smještaj
Galadari Colombo Hotel
Ovo je primjer smještaja koji možete očekivati. Stvaran smještaj može biti drugačiji, ali sličan u onome što nudi.
Galadari Colombo***** (prema lokalnoj kategorizaciji) smještajni je objekt koji raspolaže dvokrevetnim sobama s vlastitom kupaonicom. U sobama se nalazi wi-fi, sef, i mini bar. U hotelu se nalaze bazen i teretana. Točan naziv hotela bit će potvrđen prije putovanja.
Adresa
64 Lotus Road
Colombo World Trade Centre
Colombo
Sri Lanka
100
Hotel Topaz
Ovo je primjer smještaja koji možete očekivati. Stvaran smještaj može biti drugačiji, ali sličan u onome što nudi.
Hotel Topaz*** (prema lokalnoj kategorizaciji) smještajni je kapacitet koji raspolaže dvokrevetnim sobama s vlastitom kupaonicom. Sobe su klimatizirane te se u njima nalazi TV, minibar i Wi-Fi. Točan naziv hotela bit će potvrđen najkasnije 2 tjedna prije datuma polaska putovanja.
Ovo je primjer smještaja koji možete očekivati. Stvaran smještaj može biti drugačiji, ali sličan u onome što nudi.
Hotel Hikkaduwa Beach*** (prema lokalnoj kategorizaciji) smještajni je objekt koji raspolaže dvokrevetnim sobama. Sobe su klimatizirane te posjeduju vlastitu kupaonicu. U sobama se nalazi TV te je dostupan i Wi-Fi. Usluga je na bazi noćenja s kontinentalnim doručkom. Točno ime hotela bit će potvrđeno po formiranju grupe, a najkasnije dva tjedna prije putovanja.
Molimo Vas pročitajte pažljivo ove napomene. Smatramo vrlo važnim da naši putnici budu dobro informirani, što omogućuje manje nesporazuma tijekom putovanja te ugodno iskustvo.
Organizator paket-aranžmana je Neobična putovanja d.o.o. turistička agencija, Ilica 89/1, 10000 Zagreb, OIB: 60129171925, ID kod: HR-AB-01-080804992, tel: +385 1 560 1600, e-mail: kontakt@jungletribe.hr.
Ponuđena kombinacija usluga putovanja jest paket-aranžman u smislu Zakona o pružanju usluga u turizmu.
Putovanje je organizirano za minimalno 10 i maksimalno 35 putnika po terminu za putovanja avionom, odnosno minimalno 40 i maksimalno 95 putnika po autobusu za putovanja autobusom osim ako u ugovoru o putovanju u paket-aranžmanu nije drugačije navedeno.
Organizator/Prodavatelj može raskinuti ugovor o putovanju u paket-aranžmanu prije početka paket-aranžmana i putniku u cijelosti vratiti sva plaćanja primljena za paket-aranžman, bez obveze naknade štete putniku, ako je broj osoba koje su prijavljene za paket-aranžman manji od navedenog minimalnog broja putnika i ako Organizator/Prodavatelj obavijesti putnika o raskidu ugovora unutar roka utvrđenog u ugovoru, ali ne kasnije od: a) 20 dana prije početka paket-aranžmana za putovanja koja traju više od šest dana, b) sedam dana prije početka paket-aranžmana za putovanja koja traju između dva i šest dana tj. c) 48 sati prije početka paket-aranžmana za putovanja koja traju manje od dva dana.
Putnik može raskinuti ugovor o putovanju u paket-aranžmanu u bilo kojem trenutku prije početka paket-aranžmana. Tada Organizator gubi pravo na ugovorenu cijenu paket-aranžmana i može od putnika zahtijevati plaćanje standardne naknade za raskid ugovora koje se temelje na razdoblju između trenutka raskida ugovora i početka paket-aranžmana i očekivanim uštedama troškova Organizatora te prihodu od pružanja usluga putovanja drugom korisniku. Sukladno standardnim naknadama za raskid ugovora, Organizator/Prodavatelj putovanja minimalno zadržava iznos koji se plaća prilikom prijave na putovanje ako se putovanje otkaže do 45 dana prije početka putovanja, a za sve preostale slučajeve obračunava se skala otkaza iz Općih uvjeta putovanja Organizatora putovanja.
Obzirom da neki lokalni smještaji i lokalni prijevozi nisu prilagođeni za osobe sa smanjenom pokretljivošću, ovo putovanje nije preporučljivo za osobe sa smanjenom pokretljivošću.
U agenciji Neobična putovanja d.o.o. možete ugovoriti putno osiguranje, u suradnji s osiguravajućim društvom UNIQA osiguranje d.d. Moguće je ugovoriti dobrovoljno putno zdravstveno osiguranje, osiguranje od posljedica nezgode, osiguranje prtljage, osiguranje otkaza ili prekida putovanja, osiguranje od kašnjenja leta i osiguranje od privatne odgovornosti. Osiguranje od otkaza ili prekida putovanja moguće je uplatiti najviše 5 radnih dana od dana ugovaranja aranžmana. Ostale opcije moguće je uplatiti do 7 dana prije polaska na putovanje. Cijena osiguranja ovisi o duljini trajanja aranžmana te o ukupnom iznosu aranžmana. Za točan izračun možete se javiti na mail kontakt@jungletribe.hr.
Svim putnicima preporučuje se uplata osiguranja od otkaza putovanja ili prekida putovanja. Osiguranje je moguće uplatiti u agenciji Neobična putovanja d.o.o., u suradnji s osiguravajućom kućom UNIQA osiguranje d.d., ili izravno u nekom od osiguravajućih društva. U slučaju opravdanog razloga otkaza putovanja (prema Uvjetima odabranog osiguravajućeg društva), putnik koji je uplatio osiguranje od otkaza ili prekida putovanja nadoknadu troškova potražuje od osiguravajućeg društva.
Sve putovnice moraju imati rok važenja minimum 180 dana (6 mjeseci) od datuma završetka paket-aranžmana.
Za sve informacije dane usmenim putem Organizator/Prodavatelj ne snosi odgovornost.
U prijevoznim sredstvima je najstrože zabranjeno pušenje, konzumiranje alkohola i opojnih sredstava.
Putnici su dužni u autobusu i drugim prijevoznim sredstvima kojima se vrši prijevoz, ostati na svojim mjestima, i ne napuštati ih na mjestima koja nisu predviđena za pauze (granice, kontrolne postaje, naplatne kućice itd). U slučaju da putnik napusti vozilo bez prethodnog dogovora s predstavnikom agencije, sam snosi sve eventualne troškove i posljedice.
Putnik koji svojim neadekvatnim ponašanjem uznemirava druge putnike ili ometa vozače i predstavnike agencije u poslu, bit će odmah isključen s putovanja i sva odgovornost prelazi na njega.
Putnik je dužan poštivati satnicu određenu od strane predstavnika agencije na putovanju.
Na putovanjima autobusom u autobusima nije moguća upotreba toaleta; u skladu s planom i programom putovanja pauze se rade svakih 3-4 sata (u ovisnosti od lokacije i opremljenosti benzinske postaje) koje putnici mogu iskoristiti za upotrebu toaleta.
Agencija određuje raspored sjedenja, mjesto polaska, mjesta za pauzu i duljinu iste.
Kod aranžmana koji uključuju prijevoz avionom, nakon kupovine avio karata nemoguće je refundiranje istih i u tom slučaju vrijede uvjeti avio kompanija.
Cijene paket-aranžmana koji uključuju avionski prijevoz niskotarifnim (low-cost) kompanijama podložne su promjenama i nakon prijave na putovanje i uplate iznosa za prijavu provjeravaju se cijene i putniku se potvrđuje cijena putovanja.
Organizator/Prodavatelj putovanja ne snosi odgovornost uslijed promjena avio konekcija od strane avio kompanije.
Satnice letova navedene u planu i programu ili dobivene od strane Organizatora/Prodavatelja podložne su promjeni i isključivo ovise od avio kompanije.
Organizator putovanja zadržava pravo odabira prijevoznog sredstva za prijevoze i vrši ih do smještaja ukoliko je to fizički moguće.
Organizator/Prodavatelj putovanja zadržava pravo korekcije ugovorene cijene prije početka putovanja uslijed promjene u tečaju razmjene valute ili promjene u tarifama prijevoznika i u zakonom predviđenim slučajevima.
Za sve ponuđene ili dostupne opcijske doplate u vezi s planom i programom putovanja ili smještajem, potrebno je izjasniti se prilikom prijave za putovanje.
Ukoliko neki putnik sam odluči promijeniti dio plana i programa putovanja, Organizator/Prodavatelj nema odgovornost tom putniku osigurati prijevoz / raniji ili kasniji check-in ili check out u smještaju / drugačija noćenja u smještajima, od onoga što je predviđeno planom i programom putovanja.
Maloljetni putnici prilikom putovanja moraju imati ovjerenu suglasnost roditelja.
Naša preporuka je da na putovanju posebno pripazite na osobne dokumente i novac.
Za ovaj aranžman primjenjuju se Opći uvjeti putovanja Organizatora putovanja.
Napomene u vezi sa smještajem
Organizator/Prodavatelj putovanja zadržava pravo rasporeda po sobama, u skladu sa strukturom soba smještajnog objekta; ukoliko postoji mogućnost, Organizator/Prodavatelj putovanja pokušat će udovoljiti željama putnika ukoliko je to moguće.
U smještajne objekte ulazi se prvog dana boravka u skladu s pravilima tog smještajnog objekta. Najčešće je check-in u popodnevnim satima (14h ili 15h), a check-out je posljednjeg dana boravka najčešće do 10h ili 11h.
Opisi smještajnih objekata su informativnog karaktera.
Neki od dopunskih sadržaja smještajnih objekata su dostupni uz doplatu. Postoji mogućnost odstupanja i promjena oko dostupnosti nekih sadržaja, jer isključivo ovise o smještajnom objektu (npr. sef, parking, mini-bar, TV, klima uređaj...).
Putnik je dužan poštivati pravila smještajnog objekta i sam snosi odgovornost uslijed sankcija od strane osoblja smještajnog objekta.
U nekim smještajima Azije, Afrike i Latinske Amerike nema vruće vode.
Smještajni kapaciteti vrše smještaj putnika i određuju raspored i tip soba prema svojoj raspoloživosti u danom trenutku. Organizator/prodavatelj nije u mogućnosti klijentima potvrditi da li će kreveti biti twin (razdvojeni) ili double (veliki francuski krevet), kao ni kat u samom smještaju.
Putnici koji putuju sami u nekim programima imaju mogućnost uz nadoplatu biti sami u jednokrevetnoj sobi. Ukoliko se putnik želi spojiti s nekim drugim putnikom iz grupe i ne želi plaćati doplatu, prihvaća da se spoji s bilo kojom osobom iz grupe, bez obzira na godine i spol suputnika. U tim situacijama Organizator/Prodavatelj ne odgovara za bilo kakve eventualne neugodnosti ili neslaganja koje putnici mogu imati na putu.
Napomene u vezi s vizama
Putnici koji nisu državljani Republike Hrvatske su obvezni upoznati se sa viznim režimom države u koju putuju.
Pojedine ambasade zahtijevaju osobno prisustvo putnika prilikom viziranja i putnici su dužni ispoštovati pravila ambasade.
Putnici su dužni dokumente za viziranje dostaviti u traženom roku, a u suprotnom su dužni sami osigurati vizu za putovanje.
Organizator/Prodavatelj ne garantira dobivanje vize i nije ovlašten utvrđivati valjanost dokumenata.
U slučaju nedobivanja vize agencija ne snosi odgovornost.
Napomene o fakultativnim izletima
Fakultativni izleti nisu obavezni dio putovanja, i za fakultativne izlete nije osigurana zaštita u pogledu garancija putovanja.
Fakultativni izleti realiziraju se od strane lokalnih agencija i Organizator/Prodavatelj paket-aranžmana ne odgovara za realizaciju ili bilo kakvu štetu putniku u svezi istih.
Fakultativne izlete vode lokalni vodiči na samim lokalitetima na engleskom jeziku. Uplatom izleta putnik prihvaća sve uvjete lokalne agencije odnosno organizatora fakultativnog izleta bez prava na žalbu. Bilo kakve naknadne izmjene, promjene i odustajanja od izleta nakon uplate, nisu moguće, niti je moguće u bilo kojim okolnostima refundirati uplaćeni novac. Lokalna agencija odnosno organizator fakultativnog izleta dužan je o uvjetima izleta obavijesti putnike.
Molimo sve putnike da se prije uplate fakultativnog izleta upoznaju s predviđenim programom i uvjetima fakultativnog izleta.
Organizator/Prodavatelj putovanja ne mogu utjecati na duljinu trajanja putovanja do lokaliteta, vremena polaska, povratka ili obilazaka kao ni stručnost lokalnih vodiča.
Termini i cijene fakultativnih izleta su promjenjivi i ovise o slobodnim terminima po lokalitetima, broju prijavljenih putnika i objektivnim okolnostima.